Dom

Wybór stelaża pod łóżko i materac – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

By

Aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek warto postawić nie tylko na porządny materac, ale również na solidny stelaż. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

Czym wyróżniają się wysokiej jakości stelaże do łóżka?

Niestety nawet najlepszy jakościowo materac nic nie wskóra, gdy wybierze się nieodpowiedni stelaż. Producenci oferują bardzo wiele modeli do wyboru, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, ale również technologią. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście drewniane i metalowe stelaże do łóżka. Można wybrać oczywiście modele przytwierdzone na stałe, jak i również modele podnoszone. Ciekawą propozycją są stelaże, które można regulować elektrycznie. Najtańsze są oczywiście stelaże wykonane z drewna sosnowego. Niestety materiał ten pod względem wytrzymałości pozostawia wiele do życzenia. Najlepszymi parametrami użytkowymi, mogą pochwalić się z kolei stelaże wykonane z drewna bukowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając stelaż?

Aby wybrać porządne stelaże do łóżka warto zwrócić uwagę na wagę danego użytkownika. Bardzo ważne jest również to, aby sprawdzić w jaki sposób osadzone są poszczególne listwy. Godne polecenia są modele, w których to listwy osadzone są bezpośrednio w kieszonkach. Kolejnym elementem wartym uwagi jest oczywiście cena. Jak łatwo się domyślić uważać należy na najtańsze modele, które przy częstej eksploatacji niestety mogą ulec zniszczeniu. Najbezpieczniejszym wyborem są oryginalne stelaże od renomowanych producentów.

Jakie są stelaże-rodzaje?

Producenci oferują nie tylko klasyczne stelaże typu “ruszt”, ale również specjalne stelaże na taśmie. W sklepach meblowych znaleźć można również niezawodne stelaż z nogami i stelaż typu flex. Jak wspomniano powyżej wybrać można także stelaże regulowane i podnoszone, które najczęściej wykorzystywane są w łóżkach z pojemnikiem na pościel.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

W łóżku spędzamy średnio nawet 1/3 życia, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządny materac. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, ale również na twardość. Ten ostatni parametr warto umiejętnie dopasować do ciężaru danego użytkownika. Na półkach sklepowych królują materace bonnellowe. Mowa tutaj oczywiście o klasycznych materacach sprężynowych, które charakteryzują się atrakcyjną ceną i długą żywotnością. Materace kieszeniowe są doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z różnego typu bólami pleców. Największym atutem materacy kieszonkowych jest to, że idealnie dopasowują się one do krzywizny ciała.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.