Dom

Najlepsze urządzenia do koszenia trawnika w trudno dostępnych miejscach

By

Koszenie trawnika w trudno dostępnych miejscach niestety nie należy do najprzyjemniejszych prac ogrodniczych. Aby zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów, warto jak najszybciej rozejrzeć się za profesjonalnym sprzętem do koszenia.

Funkcjonalne podkaszarki

Najpopularniejszymi narzędziami ogrodniczymi, jeżeli chodzi o koszenie trawnika w trudno dostępnych miejscach są oczywiście podkaszarki. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które w ogrodzie mają murki, rabaty i drzewka. Niestety nawet najlepsze jakościowo kosiarki od renomowanych producentów pozostawiają niedokoszone miejsca. Można je oczywiście przyciąć ręcznie za pomocą zwykłych nożyc do trawy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest jednak skorzystanie z profesjonalnych narzędzi zmechanizowanych. Przy stosunkowo niewielkich trawnikach w zupełności wystarczą podcinarki akumulatorowe. Przy większych powierzchniach można postawić na lekkie podkaszarki, czyli na popularne trimery. Do wyboru są nie tyko modele z głowicą tnącą z żyłki, ale również modele z nożami i tarczą tnącą.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządne podcinarki akumulatorowe należy zwrócić uwagę nie tylko na moc i pojemność akumulatora, ale również na wiele innych elementów. Najlepszym wyborem są narzędzia, w których będzie można dostosować ich długość do wzrostu operatora. Coraz większą popularność zdobywają nowoczesne podcinarki, które mają regulowane położenie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu bez problemu można przycinać nie tylko powierzchnie poziome, ale również pionowe. Kolejnym elementem wartym uwagi jest oczywiście średnica koszenia. Większość producentów oferuje narzędzia o średnicy od 20 do 40 cm. Największy komfort pracy zapewniają dobrze wyważone podcinarki, które nie są zbyt ciężkie.

Niezawodne kosy akumulatorowe

W trudno dostępnych zakamarkach rewelacyjnie poradzą sobie także kosy akumulatorowe. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim na działkach, gdzie niestety nie można skorzystać z dobrodziejstwa sieci elektrycznej. Nowoczesne kosy akumulatorowe przypadną do gustu również tym osobom, które chcą raz na zawsze zapomnieć o plączących się kablach. Akumulatorowe kosy wbrew pozorom pracują bardzo cicho. Dla wielu osób dużym atutem może okazać się również to, że nie wytwarzają one spalin. Jeżeli kosa akumulatorowa będzie bardzo często użytkowana, to warto rozważyć dokupienie drugiego akumulatora na wymianę. Wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta można kupić już od 500 zł. Osoby, które przy pracach ogrodniczych spędzają dużo czasu, powinny rozważyć zakup droższych modeli od renomowanych producentów.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.