E-commerce

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę szkoleniową?

By

Rolą pracodawcy jest zapewnienie możliwości rozwoju pracownikom. W każdej firmie czy instytucji trzeba stawiać na dobre szkolenia, które nie są realizowane tylko po to, aby wykorzystać raz do roku budżet przeznaczony na ten cel. Szkolenia wcale nie muszą być nudne, kojarzone ze stratą czasu i przysypianiem na sali wykładowej. Trzeba tylko wybrać odpowiednich partnerów, którzy przeprowadzają szkolenie online lub stacjonarnie w taki sposób, że porywają ludzi, uruchamiają w nich motywację do nauki, odpowiadają na istotne pytania i rozwiązują problemy.

Jak wybrać dobre szkolenia online?

Czym charakteryzuje się dobra firma szkoleniowa? Pierwszy znak świadczący o tym, że ma się do czynienia z profesjonalistami, to wykonana w odpowiednim czasie analiza potrzeb szkoleniowych, która ma dać odpowiedź na pytania o to, na jakich treściach najbardziej zależy ludziom, którzy będą korzystać ze szkoleń. Zespół trenerów i szkoleniowców, który pyta o potrzeby, naprawdę dobrze rokuje na przyszłość. Współcześnie wykonanie analizy potrzeb szkoleniowych nie stanowi większego problemu. Można zrobić to na przykład poprzez krótką ankietę, która będzie dostępna online.

Praktycy wśród trenerów

Żaden trener i szkoleniowiec, który na co dzień w swojej pracy nie spotkał się z konkretną praktyką, nie będzie potrafił w rzetelny sposób przeprowadzić zajęć. Szkolenia nie mogą być tylko teoretyczne. Muszą być praktyczne. Dlatego podczas wielu warsztatów uczestnicy są tak znudzeni. Stawia się tylko i wyłącznie na formę wykładową, która niewiele wnosi do życia. Nie pozwala na rozwiązanie problemów, nie udziela odpowiedzi na nurtujące pytania i kwestie, nie daje żadnego doświadczenia. Dobrze zaprojektowane szkolenia dla urzędników, nauczycieli, pracowników służby zdrowia oraz wielu innych profesjonalistów muszą opierać się na wiedzy teoretycznej, która uzupełniona jest o konkretne wskazówki związane z praktyką.

Jakość materiałów szkoleniowych

O wyborze firmy szkoleniowej powinny decydować również inne aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy wybiera się partnera do współpracy. Istotne są między innymi materiały szkoleniowe, które zostaną opracowane dla uczestników. Powinny mieć wysoką jakość merytoryczną, a także być zaprojektowane w ciekawy sposób. Ważne jest, aby trenerzy prowadzący szkolenia korzystali na co dzień z własnego sprzętu multimedialnego, urozmaicali swoje wystąpienia poprzez prezentowanie filmów i nagrań. Trzeba stosować aktywne metody pracy, które są najlepszym wyborem podczas kształcenia dorosłych.

Post A Comment

Your email address will not be published.