suplementacja kwasu haluronowego
Zdrowie i uroda

Kto powinien korzystać z suplementacji kolagenu i kwasu hialuronowego?

By

Za młodzieńczy wygląd, szybkie gojenie się skóry, szczelne naczynia krwionośne, mocne mięśnie i stawy odpowiadają między innymi włókna kolagenowe i kwas hialuronowy. Są to całkowicie naturalne substancje, które organizm wytwarza samodzielnie. Niestety wraz z wiekiem ich ilość zmniejsza się, co ma negatywny wpływ na wygląd i zdrowie.

Suplementacja kolagenu i kwasu hialuronowego ,,z zewnątrz” to jedyny sposób na realne przedłużenie zdrowego, młodzieńczego wyglądu skóry.

Dlaczego suplementacja kolagenu i kwasu hialuronowego to dobry pomysł? Jakie płyną z tego korzyści?

Po kolagen i kwas hialuronowy sięga się przede wszystkim w celu poprawienia wyglądu i kondycji skóry, przywrócenia jej młodzieńczego wyglądu, zniwelowania oznak starzenia się organizmu. Obie te substancje występują w skórze i tkance podskórnej. Niestety, wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada, przez co skóra traci swoją elastyczność, łatwo o jej przesuszenie i powstawanie różnych niedoskonałości. Utrata napięcia skóry postępuje coraz bardziej, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w komórkach skóry, zapewniając optymalny poziom nawilżenia. Przy spadku jego ilości skóra zaczyna być coraz bardziej wiotka, poszarzała. Wiele osób boryka się z pękającymi naczynkami, co wynika z osłabienia żył na skutek niedoboru kolagenu. Deficyt kwasu hialuronowego można poznać po cerze zmęczonej, ziemistej, bladej. Jest on obecnie używany jak naturalny wypełniacz zmarszczek w medycynie naturalnej. Warto też suplementować go, aby zachować młody wygląd.

Suplementacja kwasu hialuronowego – efekty

Najlepsze efekty można podczas regularnej, jednoczesnej suplementacji kolagenem i kwasem hialuronowym. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie skórze elastyczności, jędrności i gładkości. Można też liczyć na nawilżenie i odżywienie stawów, zniwelowanie dolegliwości bólowych. Włosy staną się bardziej lśniące i gęste, zwiększy się wytrzymałość paznokci. Kolagen i kwas hialuronowy przyspieszają proces gojenia się skóry. Wpływają korzystnie również na narząd wzroku – oczy nabierają blasku, znikają nieestetyczne cienie pod oczami. Zmarszczki zostają zredukowane, a blizny potrądzikowe spłycone, można też zmniejszyć cellulit. W sprzedaży nie brakuje preparatów zawierających kolagen i kwas hialuronowy. Warto jednak poświęcić trochę czasu i poszukać tego idealnego, o jak najlepszym składzie – naturalnym i bogatym. Godnym polecenia suplementem diety jest Marine Collagen Pro, który zawiera duże dawki kolagenu i kwasu hialuronowego, wzbogacone witaminą C dla zwiększenia przyswajalności i skuteczności działania.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.