meski-pasek-parciany-pleciony
Lifestyle

Do jakich spodni powinno się nosić paski parciane?

By

Panowie zwykle nie sięgają po zbyt wiele akcesoriów, ale jednym z kluczowych elementów jest pasek do spodni. Uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście galanteria skórzana, elegancka i ponadczasowa. Na uwagę zasługują też paski plecione, które świetnie pasują do stylizacji nieformalnych.

Dlaczego polecamy paski plecione? To jedna z propozycji, która sprawdza się do wielu stylizacji, jest więc uniwersalnym, a co za tym idzie, częstym wyborem wielu mężczyzn. Pora zastanowić się nad tym, do jakich spodni pasują paski plecione, aby stworzyć modną stylizację.

Do czego pasują męskie paski plecione?

Trudno wyobrazić sobie męską garderobę bez stylowego, praktycznego paska. W przypadku strojów formalnych, idealnym wyborem jest pasek skórzany, ale na co dzień można już pozwolić sobie na więcej swobody, zaszaleć z odważniejszymi akcesoriami.

Świetnym dodatkiem będzie pasek pleciony, idealny w przypadku luźniejszych stylizacji. Na jego korzyść przemawia oryginalność, różnorodność splotów, możliwość łączenia ze sobą wielu barw. Wszystko to sprawia, że pasek pleciony jest uniwersalny, pasować będzie do wielu strojów. Przy jego pomocy można w szybki sposób odmienić stylizację, ożywić ją. Sprawdzi się praktycznie wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany konkretny dress code, stylizacje biznesowe lub oficjalne.

Pasek pleciony pasuje zarówno do spodni jeansowych, jak i materiałowych, można go śmiało założyć nawet do krótkich spodenek. Warto mieć na uwadze to, aby dobrać szerokość paska i kolorystykę do danej okoliczności. Powinien on pasować do pozostałych elementów składających się na strój, tworzyć spójną całość stylizacyjną.

Rodzaje męskich pasków plecionych

W przypadku ciemnych ubrań w stonowanych kolorach świetnie sprawdzi się pasek w żywych barwach, z dużą klamrą. Skórzany pasek pleciony pasować będzie do stylizacji nie tylko casualowych, ale też business casual. Wystarczy wybrać model jasnobrązowy, z delikatną klamrą. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na odważniejsze rozwiązanie. Do gładkich spodni i koszuli wspaniale nada się pasek pleciony w nietypowym kolorze lub wzorzysty. Sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest wzbogacenie stylizacji o ażurowy splot np. czerwono-granatowy. Inaczej wygląda to w przypadku ubrań w printy, do których powinno się wybierać stonowane akcesoria. Pasek będzie tylko dopełnieniem stylizacji, bo zbyt duża pstrokatość da efekt odwrotny do zamierzonego. Zasada jest taka, że na nieformalne okazje można nieco zaszaleć i wybrać pasek masywniejszy, z bardziej widoczną klamrą.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.